Gotowanie to sztuka, która w moim przypadku rozwija się z czasem i na wielu płaszczyznach. Ze wzlotami i upadkami 😉 chociaż cieszy mnie ponieważ są „tacy” wspaniali, co uwielbiają moje potrawy…
O jednym przekonałam się już wiele razy, kluczowym elementem zadowolenia z kuchennych poczynań, jest wybór odpowiednich naczyń. Dziś, pragnę przybliżyć Ci zalety gotowania w naczyniach żeliwnych TUDI, które nie tylko dodają niepowtarzalnego smaku potrawom, ale i zapewnia
*Przepis na końcu wpisu.
Patelnia żeliwna TUDI – jakie zalety ma gotowanie w żeliwnych naczyniach
Nie wiem, czy dobrze pamiętam ale kiedy zaczęłam gotować na patelni żeliwnej TUDI przypomniały mi się smaki z dzieciństwa 🙂 i obiady u babci. Chrupiące, podsmażane ziemniaczki i placki, w takiej chrupkiej „skorupce”! To jest, ten smak! Wcześniej nigdy bym nie wpadła na to, że to gotując czy smażąc w żeliwie znów poczuję smaki z dzieciństwa. Teraz już wiem, że patelnia żeliwna, to naczynie którego z pewnością brakowało w mojej kuchni!
Wykonana z grubego żeliwa patelnia, jest naczyniem które może nam towarzyszyć w kuchni przez pokolenia. Jest odporna na zadrapania, zniekształcenia oraz nawet bardzo wysokie temperatury, można ją łatwo pielęgnować także w zmywarce.
Możemy jej używać na każdym rodzaju kuchenek, płyt a także w piekarniku czy na grillu. Do tego ten ponadczasowy design i kolor który skradł moje serce 🙂
Równomierne rozprowadzanie ciepła
Największą zaletą gotowania, czy smażenia na patelni żeliwnej, jest doskonałe rozprowadzanie ciepła i jego przewodzenie. Co za tym idzie, danie przygotowane w żeliwnym naczyniu, długo pozostaje ciepłe i wspaniale jest je podać prosto na stół.
Moim zdaniem 🙂
Gotowanie w naczyniach żeliwnych jest nie tylko sposobem na pyszne potrawy, ale także inwestycją w trwałe i funkcjonalne naczynie kuchenne.
Jeśli jeszcze nie masz w swojej kuchni żeliwnej patelni, warto rozważyć ich zakup i odkryć na nowo swoje przepisy.
Warzywa z patelni żeliwnej
Składniki:
- 2 łyżki oliwy z oliwek
- 2 ząbki czosnku
- 1 cebula czerwona
- Szparagi
- 1 papryka czerwona i żółta dla koloru
- Kilka brukselek
- 1 cukinia, pokrojona dowolnie
- Sól i pieprz do smaku
- Zioła prowansalskie
- Starty Parmezan do posypania na talerzu
Sposób przygotowania:
- Na patelnię wlej oliwę i rozgrzej
- Dodaj posiekany czosnek i cebulę, smaż aż będą miękkie i lekko zrumienione.
- Następnie dodaj brukselki, paprykę czerwoną i żółtą
- Wrzuć pokrojoną cukinię i pokrojone szparagi, smaż około 10 minut, mieszając od czasu do czasu, aż warzywa staną się miękkie, ale chrupiące z zewnątrz
- Dopraw warzywa solą, pieprzem oraz ulubionymi przyprawami, wymieszaj.
Gotową potrawę z kolorowych warzyw najlepiej podać w patelni prosto na stół, by móc bez pośpiechu cieszyć się smacznym i długo gorącym daniem, chrupkoscią i niesamowitym aromatem, który zapewnia patelnia żeliwna.
Smacznego!
Gotową potrawę z kolorowych warzyw najlepiej podać w patelni prosto na stół, by móc bez pośpiechu cieszyć się smacznym i długo gorącym daniem, chrupkoscią i niesamowitym aromatem, który zapewnia patelnia żeliwna.
Smacznego!
[post sponsorowany] #TUDI
Chcesz więcej inspiracji? Zobacz jak przerobiłam szafę